01.08.2022

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування»

З 1 по 7 серпня у світі відзначається Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» - один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей.

Цього року відзначатиметься ювілейний 25-ий тиждень і проходитиме він під гаслом «Підтримуємо грудне вигодовування разом». Основна мета проведення Тижня - привернути увагу суспільства до важливості грудного вигодовування як єдиного природного методу харчування дітей.

Грудне вигодовування – найкращий та найбільш безпечний спосіб вигодовування дитини.

У маленької дитини існує три основні потреби:

Харчування  материнським молоком, відчуття тепла рук матері, відчуття спокою та безпеки, які виникають у дитини в присутності матері. Грудне вигодовування задовольняє всі ці вимоги. Завдяки цьому годування грудьми являється біологічною та емоційною основою для повноцінного розвитку та росту дитини. Жоден інший вид харчування не в змозі повноцінно замінити грудне вигодовування.

Грудне молоко створює максимально сприятливі умови для водно-сольової рівноваги в організмі дитини. Тому в перші місяці життя при виключно грудному вигодовуванні немає необхідності допоювати дитину водою. В грудному молоці є достатня кількість рідини. Молоко матері має високі поживні властивості – до його складу входять білки та незамінні амінокислоти, жири та незамінні жирні кислоти, вуглеводи, мінеральні речовини, вітаміни та мікроелементи, які знаходяться в достатній кількості, оптимальному співвідношенні та формі, добре засвоюються дитиною.

Біологічно активні речовини, які входять до складу грудного молока (гормони, ферменти, імунні комплекси, багаточисленні регуляторні фактори) допомагають новонародженим швидше подолати пологовий стрес та краще адаптуватись до нових умов життя. Позитивний вплив грудного вигодовування на стан здоров’я дитини зберігається протягом всього життя. Діти, які знаходились на грудному вигодовуванні міцніші, рідше хворіють, швидше одужують, мають більш високий коефіцієнт інтелектуального розвитку, ніж діти, які перебували на штучному вигодовуванні.

В чому переваги грудного вигодовування для мами?

грудне вигодовування сприяє більш швидшому скороченню матки після пологів, що знижує ризик маточних кровотеч та анемії внаслідок кровотечі;

є природною профілактикою мастопатій, пухлин молочних залоз, матки, яєчників;

Діти швидко зростають і грудне вигодовування – період любові і єднання з вашою дитиною, швидкоплинний. Отримайте від нього задоволення.

Пам’ятайте, що грудне вигодовування – це основа здоров’я вашої дитини на все життя.

Сподобалось? Поділіться з друзями
Записатись до лікаря Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне